KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12826360
nr 1282 6360
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Etsning, Signerad, daterad 1900. Motivet: 33x54,5cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 20:17:36
100 kr
150 kr
200 kr
Carl Locher
Läs mer om Carl Locher